"Eric van der Burg is een lafaard!", kopt de Arubaanse krant Solo di Pueblo.

Aruba’s oud-regeringspartij MEP: “Staatssecretaris Van der Burg is een lafaard”

Den Haag – Voormalig regeringspartij op Aruba MEP noemt staatssecretaris van Koninkrijksrelaties Eric van der Burg “een lafaard”. Onlangs maakte MEP-leider en ex-premier Evelyn Wever-Croes de bewindsman al publiekelijk uit voor leugenaar.

Het verwijt “een laffe Nederlander” te zijn komt van prominent fractielid Endy Croes. Aanleiding is het gastoptreden zaterdag van Van der Burg bij het Interparlementair Koninkrijksoverleg. Op uitnodiging van de vier landendelegaties was hij bereid met ze in gesprek te gaan, hoewel het IpKo geen formele status heeft. Om die reden vond het gesprek in een informele setting en in de vertrouwelijkheid plaats. Onderwerp was de vraag hoe de samenwerking in het Koninkrijk te verbeteren.

Het ging mis toen de afgevaardigden van de MEP het gesprek aangrepen om hun ongenoegen tegen de concept-consensusrijkswet Houdbare Overheidsfinanciën Aruba kenbaar te maken. “Eric van der Burg kwam mooie verhalen vertellen over zijn bezoeken aan Aruba, Curaçao en Sint Maarten. Scherpe vragen die wij over HOFA stelden en niet in goede aarde vielen, weigerde hij te beantwoorden”, aldus Croes.

Volgens de MEP is de wet die bedoeld is te voorkomen dat Aruba opnieuw grote schulden maakt een neokoloniale aanslag van Nederland op de autonomie van het land. Uit een gisteren gepubliceerd advies van de Raad van State blijkt dat allerminst het geval en is dat toezicht gezien de hoge overheidsschuld “te billijken” is. Tijdens het gesprek met Van der Burg bekritiseerde Croes tevens dat Nederland miljarden ontwikkelingshulp geeft aan landen buiten het Koninkrijk en bijdraagt aan EU-fondsen.

Volgens de een is Van der Burg een leugenaar, volgens de ander een lafaard.

error: Deze inhoud mag niet gekopieerd worden.