Minister Wever: Wever-Croes verspreidt bewust onjuiste informatie.

Minister Wever: Wever-Croes verspreidt desinformatie over “nieuwe lening”

Aruba – Minister van Financiën Geoffrey Wever heeft vrijdag scherp gereageerd op kritiek van Statenlid Evelyn Wever-Croes van oppositiepartij MEP over een recent afgesloten internationale lening van 160 miljoen dollar. Volgens de minister verspreidt zijn voorgangster bewust onjuiste informatie.

De aanleiding was een aankondiging van minister Wever op 21 mei dat Aruba onder historisch gunstige voorwaarden een lening heeft gesloten op de internationale kapitaalmarkt. Oud-premier Wever-Croes opende op social media de aanval door de vraag op te werpen waarom het kabinet AVP-Futuro “nieuwe schulden” aangaat terwijl er een financieringsoverschot is.

Die redenering klopt niet, stelt minister Wever. De lening van 160 miljoen is geen nieuwe schuld, maar maakt deel uit van een herfinanciering van leningen die dit jaar aflopen. In de door het parlement goedgekeurde begroting 2026 staat dat Aruba dit jaar 648 miljoen florin aan oude schulden moet aflossen. Daarvan wordt 121 miljoen gedekt uit het surplus; de resterende 527 miljoen wordt geherfinancierd op de kapitaalmarkt.

Wever wijst er op dat het kabinet Wever-Croes precies hetzelfde deed: ook toen werden oude schulden geherfinancierd via de kapitaalmarkt, eveneens tijdens perioden met een begrotingsoverschot. Dat de voormalige premier nu een andere voorstelling van zaken heeft, noemt hij “betreurenswaardig” en ingegeven door politieke motieven.

De minister van Financiën benadrukt dat de overheidsfinanciën juist een positief beeld laten zien. Onder het huidige kabinet Eman-Croes daalt de schuld-bbp-ratio dit jaar naar 61 procent, een halvering ten opzichte van de 120 procent tijdens de coronacrisis in 2020. Onlangs stelde het College financieel toezicht vast dat de afbouw van de overheidsschuld aanmerkelijk sneller verloopt dan verwacht.

error: Deze inhoud mag niet gekopieerd worden.