Gedoog-gedeputeerde Abraham.

BC Bonaire verlengt stilletjes gedoogbesluit Selibon met een jaar

Bonaire – Het Bestuurscollege heeft in alle stilte besloten Selibon een jaar langer de tijd te geven om aan de wettelijke vergunningplicht te voldoen. Dat blijkt uit een door directeur Marlon Richardson van de Directie Toezicht en Handhaving namens het Bestuurscollege ondertekende brief aan interim-directeur Edsel Winklaar van Selibon.

In de brief doet het BC met zo veel woorden de toezegging tot 31 oktober 2026 geen handhavingsmaatregelen te nemen als Selibon in die periode  wettelijke voorschriften overtreedt. Opmerkelijk is de passage waarin met nadruk wordt gesteld dat de brief een “bestuurlijke mededeling” is en “geen formele beschikking waaraan rechten kunnen worden ontleend.”

De brief blijkt overigens al op 21 oktober te zijn verstuurd, maar tot op heden is daar door verantwoordelijk gedeputeerde Clark Abraham geen enkele ruchtbaarheid aan gegeven. Zelfs de eilandsraad is niet door hem geïnformeerd.

De coalitiefracties PDB, M21 en Vrolijk hebben geweigerd afvalbedrijf Selibon 2 miljoen dollar toe te kennen voor het bestrijden van risico’s en overlast rond de vuilstort bij Lagun. Zij verwierpen in de eilandsraadsvergadering van dinsdag een door de oppositiepartijen UPB en MPB ingediend amendement. Twee weken eerder stemde de coalitie nog wel voor een motie waarin er bij het Bestuurscollege op werd aangedrongen extra middelen beschikbaar te stellen om de afvalcrisis aan te pakken. In de ogen van het College financieel toezicht was het amendement financieel verantwoord.

error: Deze inhoud mag niet gekopieerd worden.