Digitaal rijbewijs “landelijk”, behalve op de BES-eilanden

Den Haag – De ministerraad heeft vandaag op voorstel van minister Tieman (IenW) besloten het “landelijk mogelijk te maken dat rijbewijzen digitaal kunnen worden verlengd, vervangen en uitgebreid.” Dit scheelt burgers een afspraak bij het gemeenteloket en spaart daarmee tijd, aldus een juichend persbericht.

Navraag bij het ministerie leert dat met “landelijk” alleen Europees Nederland wordt bedoeld en het rijbewijs op de BES-eilanden niet zal worden gedigitaliseerd. “Het besluit geldt niet voor Caribisch Nederland. Zij hebben hun eigen systemen”, aldus een woordvoerder van het ministerie.

In het persbericht worden de voordelen opgesomd die aan Caribisch Nederland voorbijgaan: “Met deze wet wordt het een stuk makkelijker om je rijbewijs elektronisch te verlengen, vervangen of uit te breiden naar een extra categorie. Niet alleen spaart het tijd voor burgers en gemeenten, de aanvraag wordt ook fraudebestendiger én door een betere fotokwaliteit kan de identiteitscontrole worden verbeterd. De verwachting is dat dit ook leidt tot lagere kosten, wanneer er meer digitale aanvragen komen.”

Of het een bewuste keuze van minister Tieman is om Bonaire, Sint Eustatius en Saba niet in het wetsvoorstel op te nemen of dat simpelweg – zoals vaker gebeurt – niet aan de eilanden is gedacht, is onbekend. Zoals het ook onduidelijk is waarom de “eigen systemen” op de BES-eilanden niet geschikt zouden zijn voor de invoering van het digitale rijbewijs.

error: Deze inhoud mag niet gekopieerd worden.