‘Waardevolle’ Cariben 52 woorden waard in troonrede

Den Haag – Was het Caribisch deel van het Koninkrijk in de troonrede van 2024 niet meer dan een met de haren bijgesleept bijzinnetje waard, dit jaar wijdde koning Willem-Alexander maar liefst drie hele zinnen (52 woorden) aan de eilanden, hetzelfde als in 2023.

“In Caribisch Nederland en in de landen Aruba, Curaçao en Sint Maarten staan welvaart en welzijn onder druk. Samen met de regeringen en bestuurlijke partners daar, werkt het kabinet verder aan meer financiële stabiliteit, sterker bestuur, voedselzekerheid en een beter voorzieningenniveau. Vanwege het geheel eigen karakter van elk eiland vraagt dat om maatwerk”, aldus de koning

Het staatshoofd treft geen blaam voor het hoge open deuren-gehalte van de plichtmatige verwijzing naar de Caribische koninkrijkspartners. Het zijn de tekstschrijvers van de minister-president die op diens instructies de troonrede samenstellen en zich vermoedelijk elk jaar het hoofd breken wat ze nu weer over de eilanden moeten bedenken.

error: Deze inhoud mag niet gekopieerd worden.