Den Haag – Bonairiaanse Elsmarie Beukenboom (voorzitter Fundashon Akademia Papiamentu en consignataris van de brief van de Werkgroep Positie Papiamentu) neemt deel aan de hoorzitting die de Tweede Kamercommissie Onderwijs op 4 september houdt over de betekenis van het Papiaments in het onderwijs op de ABC-eilanden.
Andere deelnemers aan het gesprek ‘Onderwijs als hoeder van het Papiamentu als Caribisch cultuurgoed’ zijn Kathleen Ferrier (voorzitter Nederlandse UNESCO Commissie) en Maya Soumah (kwartiermaker en projectleider Caribisch Nederland bij het College voor de Rechten van de Mens).
In het tweede deel van het rondetafelgesprek komen de onderzoekers Juana Kibbelaar (onderwijsadviseur en trainer), Gil-Marie Mercelina (doctoraat in vroege tweetalige leesontwikkeling bij leerlingen op de Caribische delen van Nederland) en Melissa van der Elst-Koeiman (socioloog, onderwijskundige en wetenschappelijk coördinator van Inclusief Taalonderwijs Bonaire) aan het woord. Dat deel heeft als titel: taalverwerving en voer- en instructietaal voor kennisoverdracht aan jongeren in het Carbisch deel van het Koninkrijk.
Voor het gesprek hebben de volgende Kamerlid zich aangemeld: R.J. White (GroenLinks-PvdA), P.H. van der Hoeff (PVV), M. Tseggai (GroenLinks-PvdA), M.W. Haage (GroenLinks-PvdA), A. Kisteman (VVD) en W.J. Koops (NSC). Het rondetafelgesprek is van 16.00 tot 18.00 en is live te volgen via de website van de Tweede Kamer.
