Curaçaose school: Haar langer dan 3cm? Dan niet welkom

Curaçao – Een brief van het Albert Schweitzer College is bij ouders verkeerd gevallen. Het ‘zorgteam’ van de onder de Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs vallende school tikt daarin ouders op de vingers wegens het door hun kinderen overtreden van de schoolregels ten aanzien van haardracht.

De nogal belerend getoonzette brief (gericht aan “Beste ouders/verzorgers”) is op de dag na het begin van het nieuwe schooljaar verstuurd: “Gisteren was de eerste schooldag, en zoals altijd zijn de schoolregels duidelijk gecommuniceerd en bekend bij alle leerlingen. Toch moeten we helaas constateren dat uw kind één of meerdere van deze regels heeft overtreden.”

Het ‘zorgteam’ benadrukt dat scholieren die de regels overtreden niet tot de lessen worden toegelaten. Een van die – alleen voor jongens geldende – regels is dat het haar niet langer dan 3 centimeter mag zijn. “Het is jammer dat de regels niet door alle leerlingen worden gerespecteerd. Ze zijn er niet om te straffen, maar om structuur, veiligheid en respect binnen de school te waarborgen”, aldus de brief.

De Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs op Curaçao is in 1950 opgericht door de Methodist Church, de Evangelische Broedergemeente, de Gereformeerde Kerk en de Verenigde Protestantse Gemeente die ook nu nog het bestuur vormen. Onder het beheer van de vereniging vallen zes scholen voor funderend en voortgezet onderwijs met in totaal zo’n 3.200 leerlingen. Een van de redenen waarom die voor een van de VPCO-scholen kiezen, is omdat Nederlands er de instructietaal is.

Op Sint Maarten speelt de kwestie ook, maar dan op rooms-katholieke scholen. Daar heeft minister van Onderwijs Melissa Gumbs aangekondigd nog dit jaar een wetsvoorstel naar de Staten te sturen om discriminatie vanwege haardracht en andere niet van deze tijd zijnde regels te verbieden.

Lees ook ‘Van God los’

error: Deze inhoud mag niet gekopieerd worden.