Bonaire – De eilandsraadscommissie voor Intereilandelijke- en Koninkrijksrelaties houdt woensdag een ‘informatiesessie’ over het recht op zelfbeschikking. Wie de informatie verstrekt, vermeldt de agenda niet.
In een voorbespreking stelde het onafhankelijke eilandsraadslid Cyrill Vrolijk dat “Nederland het recht op zelfbeschikking schendt”. Commissievoorzitter Daisy Coffie (M21) suggereerde “dat het wellicht tijd is om te beginnen met het plannen en organiseren van een referendum.”
Of het onderwerp ook aan de orde komt als de eilandsraden van Bonaire, Sint Eustatius en Saba elkaar op 16 juni treffen tijdens een zogeheten ‘BES Summit’ is niet duidelijk. De ontmoeting vindt plaats in Den Haag, waar de volksvertegenwoordigers zijn vanwege het Jaarcongres van de VNG. De eilandsraad van Bonaire zal van 13 tot 28 juni in Nederland verblijven.
