Bonaire – Namens omwonenden van de vuilstort bij Lagun heeft advocaat Barbara Nagelmakers vandaag bij het Bestuurscollege bezwaar aangetekend tegen het besluit de voor de volksgezondheid, natuur en milieu risicovolle activiteiten van Selibon voorlopig tot het najaar te gedogen.
De raadsvrouwe laat in een 4,5 pagina’s tellend bezwaarschrift weinig heel van de argumentatie van het Bestuurscollege. Een voorbeeld daarvan is haar weerwoord op de stelling van het eilandbestuur dat onmiddellijke sluiting van de vuilstort zal leiden tot gevaarlijke en onveilige situaties. “U handhaaft dus een gevaarlijke en onveilige situatie ter voorkoming daarvan?”
Mr. Nagelmakers concludeert dat het Bestuurscollege de belangen van omwonenden (die al meerdere keren voor bij branden vrijgekomen giftige rook op de vlucht zijn moeten slaan) moeten wijken voor belangen van Selibon, het afvalbedrijf waarvan datzelfde Bestuurscollege de aandeelhouder is.
De Tweede Kamercommissie voor Koninkrijksrelaties zal na het meireces opnieuw een debat wijden aan de situatie rond de vuilstort. Op voorstel van Raoul White (GroenLinks-PvdA) is staatssecretaris van IenW Jansen verzocht de commissie daarvoor te informeren over de actuele stand van zaken.
