Haven Saba

Gedeputeerde Bruce Zagers en – namens de Raad van Bestuur van Ballast Nedam -Eric van Zuthem ondertekenen het contract.

Ballast Nedam bouwt nieuwe haven Saba

Den Haag – Saba‘s gedeputeerde van Financiën en Infrastructuur Bruce Zagers heeft vandaag in Den Haag het contract ondertekend voor de bouw van de nieuwe haven. Het werk wordt uitgevoerd door Ballast Nedam International Projects.

De bouw begint meteen na het orkaanseizoen van 2025 en moet in 2026 gereed zijn. Na de zware schade die de orkanen Irma en Maria in 2017 hadden aangericht, werd aanvankelijk aangestuurd op een renovatie van de bestaande haven. Uit studies bleek evenwel dat een andere locatie bij Black Rocks met het oog op orkaanbestendigheid en zeegang de voorkeur verdiende.

Het vinden van financiering verliep echter moeizaam. De 10 miljoen die de regering in eerste instantie toegezegde, was verre van voldoende. De doorbraak kwam op Prinsjesdag met een extra bijdrage van het rijk van 30 miljoen. De ondertekening van de bouwopdracht werd bijgewoond door onder meer directeur-generaal Koninkrijksrelaties Roald Lapperre en de Tweede Kamerleden Peter van Haasen (PVV) en Raoul White (GroenLinks-PvdA).

error: Deze inhoud mag niet gekopieerd worden.