Bonaire – Hoofdofficier van Justitie van het Openbaar Ministerie Bonaire, St Eustatius en Saba (BES) mr. Walter Kupers heeft een cheque van 300,000 dollar in ontvangst genomen van het Amerikaanse ministerie van Justitie. Het betreft een percentage van de opbrengst uit een Amerikaans strafrechtelijk onderzoek naar witwassen.
Het OM BES heeft aan dit onderzoek een bijdrage geleverd door de in beslagneming van een jacht dat was verkregen met de winsten uit strafbare feiten. Het jacht is overgedragen aan het Amerikaans onderzoeksteam en na verbeurdverklaring verkocht. Op basis van een verdrag uit 1994 tussen de Verenigde Staten en Nederland kwam het OM BES een percentage van de opbrengst toe. Dat verdrag is destijds namens het Koninkrijk ondertekend door gevolmachtigde minister van de Nederlandse Antillen Carel de Haseth en voor zo ver bekend één keer eerder toegepast.
Het OM BES wil de financiële meevaller benutten om het kantoorpand op Bonaire en het wagenpark te verduurzamen. “Zo kan een blijvende bijdrage worden geleverd aan het milieu van Bonaire”, aldus het OM.
