Bestuurscrisis op Statia: Gedeputeerde Spanner weggestemd

Sint Eustatius – Gedeputeerde Arlene Spanner-Schmidt (PLP) is door een minimale meerderheid van haar partijgenoten Rechelline Leerdam en Clyde van Putten in de Eilandsraad weggestemd.

De derde PLP’er – Glenn Schmidt – steunde de motie niet. Omdat DP-politica Raquel Spanner-Carty de vergadering uit protest voor de gang van zaken voor de stemming verliet en haar fractiegenote Mercedes Lopez-Spanner niet aanwezig was, waren 2 stemmen voldoende om de gedeputeerde naar huis te sturen. Haar wordt verweten onvoldoende resultaten te hebben geboekt. Zo zou zij bij de discussie over de hoogte van de tarieven van de veerverbinding met Sint Maarten en Saba niet krachtdadig genoeg zijn opgetreden.

Na het herstel van de lokale democratie en de aanstelling van een gezaghebber leek voor de buitenwacht de rust weer te keren op het eiland. Leerdam en Van Putten willen het wegsturen van hun eigen gedeputeerde niet nader toelichten.

error: Deze inhoud mag niet gekopieerd worden.