Bonaire Saba

Bonaire wil de baas spelen, waarschuwt Will Johnson.

Fotograaf: Caribisch Netwerk

Will Johnson: Voorstel Bonaire schadelijk voor Saba

Saba – Het voorstel van de coalitiepartijen op Bonaire aan Sint Eustatius en Saba om samen een Caribische Coördinatie Raad op te richten is “schadelijk voor de hard bevochten autonomie van Saba”, aldus de éminence grise van de Sabaanse politiek Will Johnson.

In een post op Facebook hekelt Johnson de wijze waarop de Bonairiaanse delegatie de Bovenwindse collega’s heeft ‘overvallen’ tijdens de eerder deze maand op Sint Maarten gehouden BES-top: “Bonaire presenteert een document van 26 pagina’s in het Nederlands aan onze Eilandsraad en Bestuurscollege. Geen van hen kan dit soort Nederlands spreken of begrijpen en begrijpt niet welke gevolgen dit zal hebben voor Saba. Bonaire komt met meer dan 20 mensen, de gehele Eilandsraad en Bestuurscollege en een team van experts.”

Dat Saba – net als Statia – zich niet het voor het karretje van Bonaire heeft laten spannen, juicht Johnson toe: “Gelukkig heeft Saba de handdoek niet in de ring gegooid. Als Saba instemt met enig voorstel als dit, zou dat betekenen dat Bonaire de baas wordt.” De post kwam Johnson – die op weg naar 10-10-10 de belangen van Saba behartigde – op een boze brief van de Bonairiaanse gedeputeerde Clark Abraham te staan.

Hoewel de delegatie van Bonaire met lege handen uit Sint Maarten terugkeerde, houdt zij tegenover het thuisfront vol dat de BES-top een doorslaand succes is geworden.

Lees ook: BES-top wordt flop, Statia en Saba buigen niet

error: Deze inhoud mag niet gekopieerd worden.