Philipsburg – 22.553 stemgerechtigden op Sint Maarten kunnen morgen hun stem uitbrengen voor een nieuw parlement. Het kabinet Jacobs is het eerste sinds Sint Maarten in 2010 een autonoom land is geworden dat de volle regeertermijn uitzit.
Het Openbaar Ministerie heeft enkele dagen geleden gewaarschuwd extra alert te zijn op signalen over het kopen of verkopen van stemmen. Meerdere politici zijn veroordeeld omdat zij bij eerdere verkiezingen stemmen kochten. Op de kandidatenlijsten van sommige van de 8 deelnemende partijen staan politici die reeds veroordeeld zijn of nog worden vervolgd voor ambtelijke corruptie en/of belastingfraude.
Een andere bijzonderheid van verkiezingen op Sint Maarten: Van de 22.553 stemgerechtigden zijn er slechts 8.652 op het eiland geboren.
